Vítejte na webu

5. TŘíDY Základní školy Komenského Skuteč

AKCE 5. TŘÍDY, ŠKOLNÍ ROK 2019/2020

Přírodovědná a vlastivědná exkurze na hrad Rychmburk

Dne 6. 9. 2019 jsme procházeli údolím řeky Krounky na hrad Rychmburk na naší přírodovědné a vlastivědné exkurzi. Cestou jsme poznávali byliny a dřeviny, překonávali jsme přírodní překážky a největší zážitek byly turistické žebříčky, můžete vidět na našich fotkách. Exkurzi jsme zakončili na hradě Rychmburk, kde jsme mohli shlédnout okolní krajinu z hradní věže a navštívili jsme hradní půdu se spícími netopýry, úžasný zážitek.

DOPRAVNÍ VÝCHOVA - UČÍME SE JEZDIT PODLE PRAVIDEL SINIČNÍHO PROVOZU

19. 9. 2019 jsme jezdili podle pravidel silničního provozu na dopravním hřišti, které pro nás připravili učitelé a instruktoři SPŠ Holice ve spolupráci s BESIPEM.

Ve třídě jsme psali testy, připravené speciálně pro cyklisty. Ti nejšikovnější z nás získali průkaz cyklisty BESIP.

OHLÉDNUTÍ ZA ŠKOLNÍM ROKEM 2018/2019

POBYT V PŘÍRODĚ V HORNÍM BRADLE

Ve dnech 16. 10. - 19. 10. 2019 jsme již podruhé absolvovali pobyt v přírodě v Horním Bradle. První den pobytu nás přijela navštívit Policie ČR: pan nprap. Jan Janeček - zástupce vedoucího OOP Skuteč, pan ppor. Bc. Vladimír Příhoda - vedoucí skupiny základních kynologických činností ÚO Chrudim a pan prap. Luboš Lacman - policista OOP Skuteč a člen pořádkové jednotky ÚO Chrudim. Tito skvělí pánové si pro nás připravili program se svým perfektně vycvičeným služebním psem, který nám předvedl různé pracovní úkony. Děkujeme všem policistům za úžasnou akci.

V dalších dnech jsme navštívili přírodní rezervaci Polom a na farmě v Modletíně jsme moštovali a vyráběli křížaly, které jsme vkládali do sušáren.

Počasí nám přálo, mohli jsme pouštět draky a učili jsme se ošetřovat různé typy poranění, jak můžete vidět na našich fotkách.

Večer jsme soutěžili o nejhezčí masku a nejlepšího zpěváka.

Těšíme se na další pobyt v přírodě a DĚKUJEME paní Paulusové za veškerou pomoc při pobytu v přírodě.

PROJEKTOVÝ DEN STO LET REPUBLIKY

26. 10. 2018 nás naše maminky krásně a stylově oblékly. Módní přehlídka pro seniory ze SeniorCentra ve Skutči měla veliký úspěch. Společným výstupem projektu byl "Strom republiky" v barvách trikolory.

Skvělou školní akci jsme zakončili přivítáním pana prezidenta Masaryka a zpěvem jeho oblíbené písně - Ach synku synku.

ČERT A MIKULÁŠ A VÁNOČNÍ BESÍDKA

Čertům a Mikulášovi jsme společně zazpívali ve šmoulích čepičkách. Mikuláš nás štědře obdařil svými balíčky.

Uhlí nedostal ani jeden žák, udělali jsme velký pokrok....

18. 12. 2018 jsme si vychutnali kouzlo vánoční atmosféry a každý z nás nalezl pod třídním vánočním stromkem nějaký dárek.

Děkujeme panu Zavoralovi za krásný vánoční strom.

ČARODĚJNICKÁ ŠKOLA

3. 4. 2019 probíhalo vyučování v čarodějnických kostýmech.

V českém jazyce vytvořili žáci popis svých čarodějnic, které zároveň namalovali.

V matematice jsme řešili čarodějnické slovní úlohy.

Ve vlastivědě jsme si objasnili historii Pálení čarodějnic.

Podívejte se, jak nám slušely naše kostýmy.

SPANÍ VE ŠKOLE A TURISTICKÝ VÝLET S RODIČI

15. 4. 2019 jsme společně s některými rodiči putovali žulovou stezkou. Nechyběly ani různé hry a soutěže. Doufáme, že si výlet užili i rodiče, moc jim děkujeme za účast. Večer jsme zakončili opékáním špekáčků a ve třídě jsme spali jako koťata. Před spaním jsme si přečetli pohádky z vlastní tvorby a moc jsme se bavili. Děkujeme paní Záhorkové a paní Brzybohaté za přípravu snídaně a veškerou pomoc. Děkujeme také všem maminkám za upečené dobroty.

PROJEKTOVÝ DEN BEZPEČNÉ PRÁZDNINY A DEN DĚTÍ - 27. 5. 2019

Skvělá celoškolní akce, na které jsme si mohli vyzkoušet jízdu elektromobilem, jízdu na kole a koloběžce podle pravidel silničního provozu na dopravním hřišti. Viděli jsme ukázky první pomoci záchranné služby Skuteč a ukázky sebeobrany, které nám předvedli žáci gymnázia Suverénního řádu maltézských rytířů ve Skutči. Vybavený hasičský vůz nám předvedli hasiči SDH Skuteč, o bezpečnosti jsme byli poučeni Městskou policií Skuteč. Den byl plný aktivit a her, prostě super.

PROJEKTOVÝ DEN PRALES DĚTEM

19. 6. 2019 jsme se připojili k záchraně deštných pralesů a všech živočišných druhů, které v nich žijí. Navázali jsme spolupráci se spolkem Prales dětem, který se podílí na této záchraně už od roku 2009 a upozorňuje na nesmyslné vypalování pralesů z důvodu pěstování palmy olejné. K naší akci se opět připojili senioři ze SeniorCentra, se kterými se pravidelně navštěvují především žáci

8. třídy. Šikovní žáci nakreslili obrázky ohrožených druhů zvířat a z jejich dražby získáme finanční prostředky na další monitoring tygrů sumaterských. Děkujeme všem malířům a všem, kteří se projektového dne zúčastnili v maskách.

VÝLET DO PRAHY 2019